Kozmetik Cerrahi
BURUN
Burun Estetiği (Rhinoplasty)
Estetik amaçlı yapılan burun operasyonlarında en önemli unsur operasyon sonrası yapılan burnun yüz ile uyumlu güzel ve doğal bir şekilde olmasıyla birlikte hastanın nefes almasında rahatlama sağlamaktır. hastanın ameliyat olduğu başkaları tarafından anlaşılmamalıdır. Bu nedenle burun estetiği operasyonlar kişiye özel olmakla birlikte en iyi sonucu elde edebilmek için hastaların iyice şikayetlerinin dinlenmesi ve yapılacak operasyonun iyice tasarlanması gerekmektedir.

Sekonder Rhinoplasty
Sekonder burun estetiği operasyonları ilk burun estetiği operasyonunda istediği sonucu elde edemeyen ve mutsuz olan hastalarımıza uygulayabileceğimiz ve başarılı sonuçlar aldığımız operasyonlar olup kişiye göre yapılacak olan işlemler değişiklik göstermektedir.

Burun Ucu Estetiği
TİP plasti olarak da bilinen operasyonları sadece burun ucundan şikayetçi olan hastalarımıza uygulamaktayız.

Burun Rekonstrüksiyonu
Yeniden burun onarımı olarak da bilinen işlemi daha çok kaza sonrası (trafik kazası, ateşli silah yaralanması, v.b.) , tümör cerrahisi sonrası oluşan veya konjenital (doğuştan) var olan doku defekti onarımı için yapılan işlemlerdir.


MEME ESTETİĞİ
Meme Büyütme
Meme büyütme ameliyatları meme dokusu (lipoglandüler) altına (supramusküler), subfasiyal plana veya kas altı plana (submuskuler)konulan silikon implantlar (protez) yardımıyla memenin hacim ve şeklinin daha büyük ve estetik hale getirilmesi işlemidir.

Meme Büyütme ve Dikleştirme
Özellikle doğum sonrası ve aşırı kilo verilmesine bağlı meydana gelen hacim kaybı sonucu meme derisinin gevşemesi ve meme ucunun sarkmış olduğu durumlarda meme protezleri tek başına yeterli olmayıp aynı operasyonda dikleştirme işlemide yapılması gerekmektedir.

Meme Küçültme
Genetik, çevresel faktörler veya ilaç kullanımı gibi değişik nedenlere bağlı olarak meme dokusunun normalden daha büyük ölçülere ulaşmış ve sarkmış olan hastalarda beden algısını ( omuzlarda çökmeler, sırt ağrısı vb.) ve özgüvenini olumsuz yönde etkileyebilmekte ve ciddi psikolojik sorunlara yol açabilmektedir. meme küçültme operasyonlarının amacı memenin ve meme başının ideal ölçülere getirilerek uzun süre formunu karuyacak estetik
bir şekil vermektir.

Meme Dikleştirme
Özellikle kilo alıp-verme, menapoz, süt verme ve hamilelik sonrası ortaya çıkan meme dokusunun göğüs ön duvarına bağlı olan bölümünün gevşemesive (özellikle meme üst kısmının boşalması) meme hacminin azalmasıyla birlikte meme başının sarkması gibi durumlarda yeterince meme dokusu olan hastalarda meme dikleştirme operasyonu yapılmaktadır.

Meme Rekonstrüksiyonu
Meme kanseri nedeniyle opere edilen ve meme dokusu olmayan hastalarda tercih edilen bir çok meme rekonstrüksiyon ameliyatları bulunmaktadır. Detaylı bilgi için randevu alabilirsiniz.


VÜCUT ESTETİĞİ
Post-Bariatric Cerrahi (Aşırı Kilo Kaybı)
Morbid obez veya obez kişilerin belirli bir tedavi ve diet sonrası aşırı kilo alıp verme ile karın, göğüs, popo cildinin ve kaslarının gevşemesine sık rastlanılır. vücutta oluşan bu gevşeklik sporla giderilemez ve toparlanamaz. cerrahi olarak cilt ve cilt altı yağ dokusunda ve kaslarda oluşan gevşekliğin giderilmesi gerekir.

Karın Germe
Özellilkle hamilelik veya aşırı kilo alıp verme sonrası göbek altı ile mons-pubis bölgesi arasında bulunan cilt ve cilt altı yağ dokusunda gevşeklik meydana gelmektedir. bu gevşeklik yüzünden karın cildi üzerinde çatlaklar oluşmaktadır. bu oluşan gevşekliğin ve çatlakların yok edilmesi için yapılan operasyon çeşididir.

Kol Germe
Aşırı kilo alıp veren genç bayanlarda ve/veya sarkmış ve gevşemiş kolları olan bayanlarda özellikle yaz aylarında kolsuz kıyafetler giyemediği için çok mutsuz olabilmektedirler. kollardaki gevşeme ve sarkmadan çok rahatsız olan hastalara kol germe işlemi yapılmaktadır.

Popo Estetiği
Bacak uzunluğu ve kalça genişliği genetik olmakla birlikte var olanı korumak, bozulanı düzeltmek ve yumuşak dokuların şeklini değiştirmek hem sizin hem de bizim için mümkündür. amaç popoyu şekillendirmek ve yükseltmek, basenlerdeki fazlalıkları azaltmak, beli çukurlaştırmak ve inceltmektir. bu bölgenin gelişen sorunlara yönelik farklı çözüm şeçenekleri bulunmaktadır.

Uyluk Germe
Özellikle uyluk iç kısmında bulunan dokularda yaşa bağlı ve aşırı kilo alıp verme sonrası deri ve deri altı yağ dokusunda gevşeme ve sarkmalar meydana gelir. bu sarkmış ve gevşemiş deri ve yağ dokusunun cerrahi bir yöntemle alınmasıdır.


YÜZ ESTETİĞİ
  • -  MAKSİLLOFASİYAL ESTETİK
  • -  ALT ÇENENİN ÖNDE VEYA GERİDE OLANLAR
  • -  ÇENE KAPANMA BOZUKLUĞU OLANLAR
  • -  ÇENE, YÜZ VE KAFA KEMİKLERİ ŞEKİL BOZUKLUĞU OLANLAR
  • -  DAMAK- DUDAK YARIKLARI
  • -  YÜZ GERME OPERASYONLARI


İlerleyen yaş ve birçok neden ( yer çekimine, mimik kasların aşırı çalışmasına bağlı, tekrarlayan kilo alıp vermelere ve ailesel faktörlere) yüzde yaşlı görünüme yol açar. bu nedenle ortaya çıkan ve kişileri mutsuz eden yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırıldığı operasyonlar yüz germe estetiğini oluşturmaktadır.

Kulak Estetiği
Kepçe kulak en sık görülen kulak şekil bozukluğu olup kulakların olması gerektiğinden biraz daha açık şekilde durması halidir. kepçe kulak tedavisi her yaşta yapılabilmektedir.

Kaş Kaldırma (Şakak Germe)
Şakak derisinin gevşekliğinden ve/veya kaşlarının düşüklüğünden mutsuz olan hastalarımıza uyguladığımız yöntemlerin başında gelmektedir. tek başına bu yöntem uygulanabileceği gibi üst ve alt göz kapağı operasyonları ile kombine edilerek yapıldığı zaman daha iyi sonuçlar alınmaktadır.

Göz Kapağı Operasyonları
Üst ve alt göz kapaklarında torbalanma veya gevşemiş derinin fazlalığının alınması sonucu kişiye genç, canlı, dinlenmiş ve daha iyi görüş kazandırdığı gibi göz kapaklarındaki kırışıklıkların giderilmesinde bilinen en etkili işlemdir.